fotonávod na body

Nebaví mě po každé když šiji body po pauze vzpomínat jak že sem to šila. Tak sem se rozhodla zapsat si to do fotonávodu.

img_0266

Pokud to někomu také pomůže, aby netápal budu jen ráda. Střih na body je od Schnabeliny a vyhovuje mi na dceru která je štíhlejší. Na syna mi víc vyhovovali střihy z ottobre , které jsou širší.

1)  vystřihneme všechny díly podle střihu. Na švy přidávám všude, kromě zakončení rukávů ( ta část co je u zápěstí), přijdou mi totiž ve střihu rukávy dost dlouhé.

2) sešijeme si přední a zadní díl na jednom rameni

 

 

1

3) připravíme si dva obdelníčky šiřka jako jako šířka ramene, výška jeden 2,5 cm druhý 5 cm. Každý na jedné delší straně začistíme.

2

4) přišijeme k ramenům, větší k zadnímu dílu, menší k přednímu

img_0332

5) začistíme krk, použijeme na to úplet nebo náplet šířky 5 cm a dlouhý asi jako výstřih (pro lepší manipulaci je lepší delší). Začínáme od předku, to jest od menšího obdélníčku. Úplet přeložíme podélně na půl a přiložíme k líci látky viz foto.. Je dobré nedávat to hned od okraje úpletu na začištění, ale nechat si tam aspoň 1 cm vůli, aby nám to nevyjelo ze švu, až budeme úplet natahovat.

3

6) vložíme pod stroj a jednou rukou natahujeme ten začišťovací úplet ( úplet natahujeme poměrně hodně, náplet tolik ne) je třeba ozkoušet.

img_0337 img_0339

7) na konci začistíme viz foto.

4

po došití by to mělo vypadat takto

img_0347

8) zahneme oba obdélníčky dospod

img_0348

když srovnáme předek zadek na sebe vypadá to takto. Pro další šití si druhé rameno sešpendlíme (nejlépe svíracím špendlíkem) tak, že malý obdélníček přijde přes ten vetší přeložený napůl.

img_0349

img_0352

9) všijeme rukávy do průramků.

img_0354

10) začistíme konce rukávů entlem nebo na overlocku

5

11) sešijeme jeden bok

6

12) olemujeme proužkem úpletu na třetiny spodní část body ( pro lemování já používám proužek úpletu o šířce 4cm )

7

dostaneme toto

img_0358

13) sešijeme druhý bok

img_0360

14) podhrneme a začistíme rukávy

img_0361 img_0362

15) dodáme patentek ( já používám plastové KAM patentky dobře se aplikují drží a moc se mi líbí, ale jde použít i babydruky nebo udělat knoflíkové dírky a našít knoflíky) na rameno a dva do rozkroku a je hotovo !!!!

a tady na modelce i s novými legínkyimg_0374

GA!

 

 

 

Leave a Reply